Flaga Włoch

Marta Sokołowska

Obozy Wspinania i Jogi we Włoszech

Marta Sokołowska - wspinacz, alpinistka, joginka, skoczek BASE i instruktorka wspinaczki skalnej (uprawnienia państwowe).

W 2009 roku rozpoczęła przygodę, która okazała się być przygodą jej życia - wspinaczkę skalną i tatrzańską. Od 2012 roku uczy jogi, którą zaczęła praktykować pięć lat wcześniej.
Związana z KW Gliwice od 2009 roku.

Joga i wspinanie stały się głównymi motorami jej życia, nadawały mu kierunek, który poza innymi górami Europy prowadził ją rok po roku w Dolomity.

Tam też zrodził się również jej nowy pomysł, by połączyć pasję do wspinania w górach z jej inną pasją - pasją do latania. W 2017 postanowiła sięgnąć po coś, co dotychczas wydawało się jej nieosiągalne. Po wielu miesiącach przygotowań wykonała swój pierwszy skok BASE, a dwa lata później zaczęła również skoki wingsuit BASE.

O swoich pasjach pisze i opowiada - jej teksty ukazały się na łamach magazynów takich jak "Taternik", "Góry" czy "Crag Magazine". O wspinaczkowych i powietrznych przygodach opowiadała podczas prelekcji m.in na Festiwalu Alpinistów, Podróżników i Żeglarzy - Kolosy w Gdyni (2013) oraz na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdrój (2018).

By móc bez ograniczeń oddawać się swoim pasjom, przeprowadziła się w 2017 roku do północnych Włoch, w okolice jeziora Gardy i Arco, niedaleko jej ukochanych Dolomitów.

Mieszka tam do dziś dnia i organizuje na miejscu kursy wspinaczki skalnej po jedno i wielowyciągowych drogach ubezpieczonych, wyjazdy wspinaczkowe i inne wspinaczkowo-jogowe hece.

Kontakt: www.marta-sokolowska.com


`
Marta1
----------
`
Marta2
----------
`
Marta3
----------
`
Marta
----------