Logo_Instruktor_PZA

Andrzej Życzkowski

Instruktor wspinaczki sportowej PZA

Instruktor wspinaczki sportowej PZA, Instruktor narciarstwa PZN, ratownik GOPR.
Posiada ponad 30-letnie doświadczenie wspinaczkowe. Od 1992 r. jest członkiem Klubu Wysokogórskiego Gliwice. Uprawia wspinaczkę sportową i skałkową, taternictwo letnie i zimowe, wspinaczkę lodową, alpinizm, wspinaczkę wysokogórską, a także narciarstwo zjazdowe i skituring.

Były członek Komisji Wypraw Wysokogórskich PZA, przewodniczący Sądu Koleżeńskiego PZA. Współpracuje z magazynem „TATERNIK”, publikował zdjęcia i artykuły w periodykach „GÓRY” oraz „N.P.M.”. Brał udział w produkcji filmu „Broad Peak” w reżyserii Leszka Dawida. Od wielu lat jest zaangażowany w organizację Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku – Zdroju.

Andrzej Życzkowski prowadzi kursy wspinaczki sportowej po drogach ubezpieczonych, a także szkolenia i treningi na sztucznych ściankach wspinaczkowych.

Kurs wspinaczki sportowej po drogach ubezpieczonych odbywa się w skałach Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Szkolenie trwa 4 dni i przygotowuje do samodzielnego wspinania z górną i dolną asekuracją po drogach wyposażonych w punkty asekuracyjne w terenie naturalnym, a także daje podstawę do korzystania ze sztucznych obiektów wspinaczkowych.

Działalność wspinaczkowa w przeważającej mierze jest realizowana w ramach wspinania skałkowego po drogach ubezpieczonych. Co więcej, wspinaczka sportowa stanowi nie tylko odrębną dyscyplinę sportu oraz fundament działalności górskiej, ale również doskonałą formę rekreacji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wśród grona przyjaciół na łonie natury. Wspinaczka skalna po drogach wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne jest relatywnie bezpieczna, albowiem minimalizuje zagrożenia obiektywne, z którymi musimy się liczyć podczas wspinania na własnej asekuracji.

Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie przygotowuje do samodzielnego korzystania ze sztucznych obiektów wspinaczkowych. Czas trwania kursu to 16 godzin, a obejmuje on zajęcia praktyczne przeplatane teorią.

Większość osób zaczyna swoją przygodę ze wspinaniem właśnie od zajęć na sztucznej ścianie. Panel wspinaczkowy to doskonałe miejsce, aby w komfortowych warunkach nauczyć się podstaw obsługi sprzętu, techniki ruchów, czy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Sztuczne obiekty wspinaczkowe zawsze stanowić będą doskonałe miejsce treningu dla wszystkich entuzjastów wspinaczki - zarówno tej sportowej, jak i wspinaczki stanowiącej fundament działalności alpinistycznej.

Kontakt www: www.juraexplore.pl


`
1 fot. A. Życzkowski
----------
`
3 fot. M. Przywecki
----------