Zmarł Bronisław Kunicki

Niestety znowu smutna wiadomość. 9-go lipca 2020r. zmarł nasz klubowy kolega Bronisław Kunicki. Żegnamy jednego z naszych prezesów – był prezesem Klubu Wysokogórskiego w Gliwicach w latach 1961 -1969.

Bronek urodził się 8.marca 1933 w Skarżysku Kamiennej. Był inżynierem mechanikiem i oficerem pracującym w Rejonowym Przedstawicielstwie Wojskowym.
Należał do czołowych polskich alpinistów lat 50-60 XX wieku. Ma na swoim koncie wiele ambitnych przejść zarówno w Tatrach jak i w Alpach, Kaukazie, Dolomitach, Hindukuszu czy w górach Bułgarii.
Najciekawsze to : droga Łapińskiego i Paszuchy na Kazalnicy Mięguszowieckiej, I zimowe przejście drogi Stanisławskiego na północnej ścianie Ciężkiego Szczytu, II przejście filara Grand Rocheuse w Alpach w 1962 r., wejścia w Kaukazie: Baszkara, północno-zachodnia ściana Piku Szczurowskiego w 1958 r., VI przejście północnego filara Szchary i I przejście filara Dych-tau w 1959r. I wejście środkiem północno-zachodniej ściany Dombaj-Ulgen i III przejście ściany Małego Dombaj-Ulgen w 1969r.

Był cenionym instruktorem taternictwa, kierownikiem obozów wspinaczkowych, wspaniałym partnerem wspinaczkowym, niezwykłym człowiekiem.
Wspinanie to jedna z wielu pasji Bronka. Latał szybowcem, jeździł na nartach, uprawiał żeglarstwo. Był też mistrzem w akrobatyce sportowej, co na pewno wpłynęło na Jego umiejętności wspinaczkowe. Skonstruował małe dwuosobowe auto, którym długo jeździł. Wiele energii poświęcił w ostatnich latach ogrodnictwu w Czechowicach.

Zapamiętamy Go jako człowieka rzeczowego, kompetentnego, zawsze zapracowanego, życzliwego i skromnego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 13-go lipca 2020r. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 12-tej w Łabędach w kaplicy Parafii Św. Jerzego, ul. Radosna 2, bezpośrednio potem przejście na cmentarz.

Dodaj komentarz