Wysoka

I tu niespodzianka, bo nie ta Wysoka znana z panoramy Rzędek. Ale inna, bardziej podkrakowska. Bo skała o takiej nazwie znajduje się też w Dolinie Będkowskiej. Paręset metrów na południe od Sokolicy, po tej samej stronie doliny, widać wystającą nad las skałę na zboczu. To właśnie Wysoka.

Spora jest, bo ma jakieś 30m i podejść pod nią kawałek trzeba. Niestety stromą i nieewidentną ścieżką. No ale nie jest to najpopularniejszy rejon w Dolinie… Ale nowe obicie i drogi w trudności do VI.3 skusiły Docenta i mnie, na oesowe rozpoznanie.

Miłe zaskoczenie było, gdy okazało się, że nasza pierwsza droga czyli ‘Wysokie Progi’ VI.1+ jest zajebista, tak więc pełni optymizmu eksplorowaliśmy dalej. W zasadzie to Docent wiódł prym, bo sieknął jeszcze ‘Trzy rzeczy niemożliwe’ VI.2+ OS i dokonał bardzo obiecujących prób oesowych na jakiejś drodze (przez pomyłkę) około VI.3 i równie zaawansowanej na kolejnej VI.3. W tym czasie ja przyzwyczajałem się do wapienia wędkując, ale coś czuję powoli, że przełamię się niebawem, bo chyba zaczyna żreć 🙂 Tu spluwam przez lewe ramię, aby nie zapeszyć.

Z czystym sumieniem można rejonik polecić – taki dwuwyjazdowiec gdzieś. Drogi fajne, raczej płytowe i długie. Na dole nieco kruche, ale bez przesad. I zero wyślizgu, bo jednak nikomu się nie chce deptać pod górę gdy ma Dupę Słonia na dole 😉 Wystawa zachodnia i wysoko nad dnem doliny, więc słońce operuje długo, co sprzyja popołudniowym wypadom.

Wysoka, Dolina Będkowska, 28 kwiecień 2009

Dodaj komentarz