Wiosenny OSP

Tej wiosny razem z Angeliką postawiliśmy na rozwspin w OSPie i w okolicach.

W okresie 5 tygodni udaliśmy się do Słowenii 3 razy (dwukrotnie z awarią auta:) ). W ciągu 11 dni wspinaczkowych, udało nam się powspinać nie tylko na Misji, lecz również w mniej znanych rejonach.

 

Kompanji-

Najpopularniejszy rejon Istrii. Długi mur o totalnie południowej wystawie. Wspinanie to głównie średnio długie (do 20 metrów), lekko przewieszone drogi na których dominują krawądki, ale znajdziemy również i ściski. Bardzo ciekawa alternatywa dla zatłoczonego Ospu. Jak wynika z moich obserwacji jest tam zazwyczaj około 1-2 st. cieplej niż w Ospie, co może mieć znaczenie podczas zimowych wyjazdów. Najwięcej dróg znajdziemy w trudnościach 7a-7c. Jest też sporo łatwiejszych dróg- głównie lekko połogich lub pionowych. Dla atletów mur oferuje również kilka bardzo ładnych ósemek. Rejon położony jest okolicach miasta Buzet- około 25km od hostelu Zazid.

 

Buzetski Kanjon.

Duży rejon położony na obrzeżach Buzetu, w skład którego wchodzą cztery ściany. Wśród nich ściany na zimę- południowa wystawa i ściany na lato- wystawa północna. My wspinaliśmy się na ścianie o południowej wystawie- Pengarii. Główną atrakcją sektora są 33 metrowe przewieszone 7c, 7c+ i 8a. Dróg łatwiejszych jest raczej mało i naszym zdaniem są solidnie wycenione.

 

Luknje

To moim zdaniem największe odkrycie wyjazdu. Doskonała alternatywa dla Misji i Babny. Sektor umieszczony zaraz na lewo od Jaskini pod Veliką Steną. Sektor oferuje siedem 33-metrowych, totalnie wytrzymałościowych dróg, praktycznie bez trudniejszych miejsc. Wspinanie raczej zbliżone do tego z Rodellaru niż do pobliskiej Misji. W sektorze można się wspinać również w czasie deszczu. Jedyną wadą jest lekkie zapiaszczenie dolnych chwytów (czasami jaskinia zamienia się w wielkie jezioro i starty dróg są pod wodą- stąd piasek na chwytach). Zaletą jest również mała ilość osób oraz możliwość obserwacji pobliskiej, monumentalnej Wielkiej Ściany 🙂

 

Poniżej zestawienie dróg które udało nam się poprowadzić:

Angee:

OS:

Gorenjski snops 7a OS

Z balonom do srca 7a OS

RP:

Pinot 7c RP – pyszna droga!

Pikapoka 7b+ RP – dumna!

Runo 7b+ RP

Hugolina 7b+ – z pozdrowieniami dla Wojtka K. 🙂

Pticja perspectiva 7b RP

Za oslavo senco 7a+ RP

Beastiequeen 7a+ RP

Truffelschwein 7a RP

El Desperado 7a RP

 

 

Marcin:

RP

Rock’ n Roll 7c+RP

Flash Dance 7c RP (całą droga zrobiona Flashem, natomiast znałem 3 dolne chwyty, ponieważ wcześniej robiłem Rock’ n roll oraz Angee Wall.)

Angee Wall 7c RP

Pinot 7c RP

Pikapoka 7b+ RP

4 Bis 7b+ RP

Hugolina 7b+ RP

Uncle Ben 7b RP

OS

Dance without sleeping 7b OS

Try just a little bit harder 7b OS

El Diablo 7a OS

Truffelschwein 7a OS

Witez iz Poljan 7a OS

Z balonom do srca 7a OS

Pozdrawiam

Marcin Michałek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz