Weekend w Bad Gastein

EisArena

W ostatni weekend wybraliśmy się na wspinanie lodowe w rejon doliny Gasteiner Tal w austriackich Alpach niedaleko Salzburga. W skład ekipy weszli Marcin Badeja, Tomek Cabak, Marcin Wilk, Tomek Hapek, Bartek Kowalski  i Andrzej Życzkowski.

15.01.2010 r. wraz z Marcinem Badeją i Bartkiem przeszliśmy lodospad Federweissfall (WI4; 180 m) w przepięknej kotlinie EisArena. Kapitalne wspinanie (!) w sąsiedztwie najsłynniejszych, trzystumetrowych nitek Mordor i Supervisor. W tym czasie drugi zespół poprowadził sąsiedni Hohkarfall (WI3).

Następnego dnia nasz team starał się powtórzyć drogę Tomków i Marcina. Niestety, na oczach wspinającego się przed nami zespołu Czechów zaczęła pękać szczelina w poprzek lodospadu i zmuszeni zostaliśmy wytrawersować po trzecim wyciagu w bezpieczne miejsce poza linią lodu.

Info praktyczne:
Wynajęliśmy apartament w miasteczku Luggau położonym bezpośrednio przed głównym kurortem Bad Gastein i około 15 min jazdy samochodem od parkingu u wylotu kotła EisArena. Stamtąd do podnóża lodospadów pieszo idzie się około 45 min. Cena za nocleg 16 EURO na osobę. Czas przejazdu z Katowic przez Cieszyn i Znojmo to około 8 / 9 godzin.

A wspinania lodowego jest niewyobrażalna ilość!

Na 1. zdjęciu EisArena: Federweiss-Fall (pierwszy z lewej); dwa ostatnie lodospady z prawej to Mordor i Supervisor, na 2. Mordor i Supervisor.

Jędrek

 

 

 

Dodaj komentarz