Szkolenie Klubowe – dlaczego warto!

Chcemy Cię tu przekonać, że wybór szkolenia w KW Gliwice jest dobrym pomysłem!

Kurs wspinaczkowy “Gdzieś” a kurs w Klubie Wysokogórskim Gliwice

Oferta szkoleń wspinaczkowych jakie można znaleźć w internecie jest bardzo szeroka. Czy jednak zapisując się na kurs do jakiegoś Janka Kowalskiego masz gwarancję, że będzie Cię szkolić osoba naprawdę kompetentna ? Czy będziesz w stanie zweryfikować informacje jakie ktoś podaje? Podejmij bardziej racjonalną decyzję zrób kurs gdzie szkolą i wspinają się prawdziwi fachowcy.

Klub Wysokogórski Gliwice jest od kilkudziesięciu lat jednym z najsolidniejszych filarów polskiego wspinania
O takich nazwiskach jak Janusz Skorek, Andrzej Czok, Janusz Gołąb, Piotr Korczak, by nie wymieniać kolejnych kilkudziesięciu wybitnych wspinaczy, słyszało pewnie wielu z Was. Tak czy inaczej każdy chciałby być szkolony przez instruktora z dużym doświadczeniem, umiejętnościami merytorycznymi i dydaktycznymi. Pisząc dużym doświadczeniem mam na myśli zarówno wieloletnie doświadczenie wspinaczkowe jak i w pracy instruktorskiej. Gwarancję takiej sytuacji mamy w wypadku instruktorów zrzeszonych w PZA, większość z nich ma grubo ponad 20 letnie doświadczenie wspinaczkowe. Instruktorzy spoza PZA nie dają takiej gwarancji bo nie podlegają żadnej weryfikacji.

Wspinanie dziś …
Zanim zapiszesz się na kurs musisz wiedzieć, że wspinanie jest dziś bardzo różnorodne, to już nie jest tak jak jeszcze 50 lat temu, gdzie w zasadzie celem było zawsze zdobywanie gór. Dziś wspinaczka ma wiele nurtów o bardzo odmiennej specyfice i związanym z tym poziomem ryzyka. Skałki , sztuczne ścianki, wspinaczka lodowa, drytooling, bouldering …
Nasze plany i wyobrażenia ulegają modyfikacjom, dlatego bez względu jaką wspinaczką chcesz się w przyszłości zajmować czy to boulderingiem czy zimowym big wall-em, istotne jest by posiadać bardzo solidne podstawy edukacji wspinaczkowej. Jak to ktoś kiedyś powiedział nie sztuka być najlepszym wspinaczem, trudniej być starym wspinaczem.

Pierwszy raz na szczycie

Szkolenie towarzyskie (ktoś coś komuś pokaże) jest obarczone wieloma wadami, na ogół jest to robione w potrzebie chwili, więc nie ma czasu na kompleksowe omówienie tematu, sprowadza się to tylko do kilku słów, rób tak bo tak. Nie są omówione wtedy ani zagrożenia ani pokazane warianty alternatywne.
Szkolenie klubowe oparte jest na sprawdzonych wieloletnich schematach połączonych z stale uaktualnianą wiedzą by przekazywać Wam tylko najlepsze rozwiązania. Tradycyjny wiosenny klubowy kurs skałkowy to najlepsza i najbezpieczniejsza droga by nie tylko nauczyć się wspinaczki, przeżyć fajną przygodę ale też poznać nas wspinaczy KW Gliwice.

Już niebawem na stronie Klubu znajdziecie więcej informacji na temat kursu, jego programu i terminarza planowanych zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz