Siguniang Mountains 2007

Wrzucam maila co rozesłałem po ludziach. Zapoznacjcie się 😉

Cześć,

W poszukiwaniach atrakcyjnych wojaży udało mi się trafić na niezwykle urocze miejsce 😉 I do tego odległe, a i nie odległe (ze względu na łatwość komunikacji) jednocześnie. Mowa tu o Siguniang Mountains w Chinach (Syczuan, Tybet Wschodni). Górki owe (najwyższy szczyt 6250m) wyrastają 260km od Chengdu, stolicy Syczuanu. I teraz proszę nie pospadać z krzeseł 😉 Cena biletu Warszawa-Chengdu (linie KLM), w aktualnej promocji wynosi 2280PLN!!!! Jak za podróż do Chin to całkiem nieźle. Potem 6-7h autobusem do Rilong u stóp Siguniangu (za kilka dolarów). Masyw ten to trzy doliny, o długości około 15km (patrz mapka Google), a po obu stronach dolin MASA granitowych gór o wysokości 4-6tys. m. Nie ukrywam, że połowa z nich to Fitz Roye i inne Cerro Torre. Zresztę polecam oglądanie fotek w załączonych linkach:

http://www.summitpost.org/mountain/rock/151557/four-girls-siguniang-yaoniangfeng.html
http://www.summitpost.org/mountain/rock/151558/seerdengpu.html

http://www.alpinist.com/doc/ALP01/climbing-note-fowler
http://www.alpinist.com/doc/ALP16/climbing-notes-durr

http://www.alpinist.com/doc/ALP06/climbing-notes-grmovsek

http://kitajska.odprava.net/galerija.php?head=5

http://www.planetmountain.com/Trekking/extraeuropeo/cina/01.html

Rejon jest łatwo dostępny, koszty nie powinny być wysokie, a opinie o miejscu są bardzo, bardzo obiecujące. Zeszłej jesieni byli tam nasi krajanie:

http://www.wspinanie.pl/serwis/200611/14siczuan.php

No i dla każdego coś miłego się tam znajdzie 😉 Lód, treking, skała itd. itd.
Jakby ktoś się zainteresował i miał ochotę dołączać, to ATAKOWAĆ mnie. Wygląda, że najlepszy byłby październik na ten wyjazd. Rozsyłajcie owego mejlika do ludzi, którzy mogliby być zainteresowani. A w klubie wysokogórskim we środę o 19, postaram się opisać słownie owe miejsce

Pozdrowienia,

Stecu

PS. Miłej lektury stronek, a na pewno się zakochacie w miejscu tym 😉

Dodaj komentarz