Sezon 2020 Angee & Marcin

Z uwagi na pandemię niestety żaden wyjazd poza Europę nie doszedł do skutku w tym roku. Mając natomiast na uwadze ciągłe ograniczenia wprowadzone przez rząd w roku 2020 udało nam się całkiem dużo powspinać . Początek roku siłą rzeczy obfitował w wyjazdy na jurę, następnie udało nam się odwiedzić dwukrotnie Frankenjurę, potem Szwecję i na koniec Chateauvert.

Całkiem nowym krajem była dla nas wspomniana Szwecja- pierwszy raz wybraliśmy się w ogóle do Skandynawii. Ku naszemu zdziwieniu panowały tam upały, które utrudniały wspinania, natomiast dzikość przyrody, brak tłumów i różnorodność wspinania zdecydowanie przypadły nam do gustu.

Tych którzy chcą więcej poczytać o wspinaniu w Szwecji, odsyłam do artykułu na stronie wspinanie.pl mojego autorstwa

https://wspinanie.pl/2020/09/szwecja-rejony-marcin-michalek/

Z przykrością muszę stwierdzić, że po raz 3 do skutku nie doszedł wyjazd na grecką wyspę Karpathos. Ciągłe przekładanie i odwoływanie biletów przez Ryanaira powodowało raczej frustrację niż rozbudzało żyłkę eksploratora. Może w następnym roku będzie nam dane wytyczyć nowe polskie drogi na tej pięknej wyspie.

W zamian za wielkie Greckie wakacje udaliśmy się w doborowym towarzystwie Ani i Wojtka do francuskiego Chateauvert. Pierwszy raz miałem okazję odwiedzić ten popularny w gliwickim środowisku rejon. W kanionie nie znajdziemy wielu dróg, natomiast niewątpliwie jest tam kilka perełek i prawdziwych klasyków. Poza tym, odwiedziliśmy też słynne i malownicze Calanques. Dosyć nieoczekiwanie wyjazd musieliśmy zakończyć dzień wcześniej z uwagi na wprowadzenie lockdownu we Francji, natomiast to dało możliwość zakończenia całego sezonu 2020 dniem wspinania na jak zawsze najlepszej Frankenjurze.

Poniżej krótkie zestawienie dróg które udało się nam pokonać z minionym sezonie. Jak zawsze wprowadzam kryterium od 7a OS i 7b RP dla kobiet i 7a+ OS i 7b+ RP dla mężczyzn 😉

Swoje najciekawsze moim zdaniem przejścia okrasiłem krótkim komentarzem.

Angee

Jura

RP

Pewnik wyboru VI.4+

Syndrom Niedopchania VI.4

Palec Boży VI.4

Rekin VI.4

 

Frankenjura

OS

I hired a contract driller 8

Rennstrecke 8

RP

Knochensammler 9

König der Narren 9-

Dumbo 9-

Invalid Dala 8+/9-

 

Chateauvert

OS

Le Magicien d’Oz 7a+

Le chmatex 7a

RP

Le signe du taureau 7b+

 

Marcin

Izrael

OS

The hanging boulder 7a+

 

Frankenjura

OS

Mars Attacks 9-/9

Mój najtrudniejszy OS na Frankenjurze. Pomimo faktu, że spędziłem w tym rejonie już ponad 200 dni, miło jest móc stale przełamywać swoje bariery. Piękna, długa droga, dosyć nietypowa jak na Franken. Idealna na OS.

Räuber Hotzenplotz 8+/9-

Golden Balls 8+

RP

L’eau Rage 9+/10-

Miło jest po 12 latach przerwy wrócić do trudnego wspinania na Franken. Drogę próbowałem już 2 dni w 2017, ale wtedy warunki przeszkodziły w prowadzeniu. Linia dosyć unikatowa jak na Franken- żadnego trudnego przechwytu- czysta wytrzymałość.

Forbidden Line 9+

Knochensammler 9

Fleischfresser 9

König der Narren 9-

 

Szwecja

OS

Spinnakern 7b

Mot högre höjder 7a+

 

Chateauvert

OS

Power 7b+

Największa walka tego roku- 20 minut klinowania i restowania i od czasu do czasu wykonywania prostszych lub trudniejszych ruchów.

Les Eléments ne font pas de cadeau 7b

Le Magicien d’Oz 7a+

Mega klasyk rejonu Chateauvert.

RP

Abolition des priviléges 7c

Genialna, absolutnie logiczna linia biegnąca przez sam środek dużej ściany. Nawet 3 wykute chwyty nie przeszkadzają. Długość w przewodniku lekko przesadzona- 44 metrową drogę zrobiłem 72 metrowej linie 😉

Le signe du taureau 7b+

Kolejny klasyk Grande Face. Brawo również dla Angee i Wojtka za przejście.

Les couleurs du charme 7b+

 

Jura

RP

Lumbago VI.5

Golem VI.4+/5

Cabernet Sauvignon VI.4/4+

Jedna z fajniejszych linii w tym stopniu na Jurze. Nie jestem fanem połogu, ale ta droga jest prostu klasowa. Piękne przechwyty przez całe 25 metrów.

Powrót Casanowy VI.4/4+

Reise im Kraise VI.4/4+

Tam gdzie rosno poziomki, czyli Jacek dałby 6.6 VI.4/4+

 

W sumie w ciągu sezonu 86 dróg od 7a do 8a.

Zapraszam, też do krótkiej galerii przedstawiającej nasz sezon.

Galeria

Dodaj komentarz