Podsumowanie ostatnich wydarzeń

Miniony tydzień należał do najciekawszych i niezwykłych w życiu klubowym mijającego roku.
W środę przywróciliśmy tradycyjne Januszki po czasach pandemii. Wydarzenie ściągnęło do siedziby Klubu kilkadziesiąt osób, wiele pokoleń, przybyli ludzie z Zakopanego, Bielska-Białej, Zawiercia i Rybnika i oczywiście okolic Gliwic. Klubowicze postarali się aby wypieków, sałatek i napitków nie zabrakło. Najważniejsze , że solenizanci nie zawiedli – obecni byli Janusze wg starszeństwa : Lisowski, Baranek, Skorek, Szymczak-Niagara, Skiba i Gołąb – ten ostatni obchodził również urodziny. Zabawa była wyśmienita, wspomnienia, plany i anegdotki, a i tańców nie zabrakło.
W czwartek uczestniczyliśmy w niezwykłej imprezie Memoriał Osób z Niepełnosprawnością imienia Ryśka Pilcha Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Dla Osób z Niepełnosprawnościom zorganizowanych przez Fundację Różyczka, fundacja ta opiekowała się naszym Rikiem w ostatnich latach jego życia. Impreza odbyła się w Arenie Gliwice na ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia, a my zapewniliśmy asekurantów. Konkurencje były dwie na trudność i na czas. Najlepsi panowie biegali poniżej 13 sek. a zawody na trudność wygrała niewidoma Alicja z Opola, nieprawdopodobnym przeżyciem był start Alicji w finale. Spiker zawodów poprosił o ciszę, żeby zawodniczka mogła słyszeć podpowiedzi trenera, zapadła absolutna cisza, wszyscy ci rozemocjonowani ludzie patrzyli w skupieniu na to jak Alicja spokojnie zdobywa kolejne metry i zalicza TOP i wybuch radości kibiców…..
Zawody zorganizowane z rozmachem, uczestniczyło 130 osób, wszyscy startujący otrzymali medale i nagrody nie tylko zwycięscy. Nagrody wręczali Prezydent miasta Gliwice Adam Neumann oraz nasi : Janusz Gołąb, wieloletni prezes Janusz Skorek oraz aktualny wódz Jacek Kantyka.
W piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej Fundacja Różyczka zaprosiła Janusza Gołąba do pokazania zdjęć i opowiedzenia o tegorocznej wyprawie na Mont Everest z Andrzejem Bargielem. Sala była pełna a Janusz opowiadał jak zawsze ciekawie. Po prelekcji były podziękowania dla wszystkich , którzy pomogli przy organizacji Memoriału Ryśka Pilcha, min bardzo dziękowano naszemu Klubowi, list z podziękowaniem, statuetkę i obraz (był własnością Rika) odebrał Prezes Jacek Kantyka.
BARDZO DZIĘKUJEMY za liczny udział i zaangażowanie w tych wydarzeniach naszym klubowiczom
Zarząd KWG
Ps.
W tym tygodniu wielu z nas poznało poprawną odmianę nazwiska Janusza GOŁĄBADodaj komentarz