Okiennik

Jako, że sezon ogórkowy to czemu by za Pochylonym nie opisać jeszcze jednej honornej skały. Tak więc Okiennik.
Tu cieżko doszukać się wad, no może za wyjątkiem braku łatwych dróg. W sumie najłatwiejsza jest Droga Jungera za VI+ (a mogłoby być 1) oraz The Doors w tej samej przegródce. Są jeszcze Koksik Zdrój za 1+ (ale syf) oraz Mydelnice (nieco za krótkie). Natomiast Zimne łapki i Krzakówka w stopniu VI,1+ są honorne i bojowe. Na Krzakówce dobrze jest coś dołożyć oprócz wpinek z sąsiednich dróg.
A zalet wbród:
a) Odległość od Gliwic 80km najkrótszym wariantem (nie baną), lub 52minuty (baną).
b) Współczynnik skała/samochód 10/10
c) Socjal 10/10 (cień na lato)
d) Idealne miejsce na ognisko/piknik/namiot/nawet rower.
d) Drogi długie i ładne, choć niektóre ciągowe, a niektóre typowo bulderowe (np. Moce piekielne za 5+, które mają 30m wspinu, a trudności kumukują się na 2metrach okapu).
e) Są tu sztandary i opoki dróg w swoich wycenach. Czyli 1+ równamy do Łapek, 3-ki do Dzień jak codzień, 4-ki do Harrisa, 5-ki do Władcy, 5+/6 do Końca wyścigu czy Powitania wiosny, itd.
f) Jest tu też wyzwanie w postaci Młodych strzelb, które w “Starych Kiełkowskich” mają 3+/4, a myślę że obecna wycena w “Haciskim” 4/4+ też jest za niska.
g) Jako droga ciekawostka (po raz pierwszy rozpoznana przez ś.p. Grześka) wymieniana jest “Czarcie harce”, ze swoimi 3 spitami i dwoma pętlami na 30m drogi o trudności max. VI,1 wycenionej na 2+ :).
A teraz minusy, głównie jeden:

STARA ASEKURACJA. Niektóre spity są wbite z 20lat temu!. Niektóre ringi ruchome (ten nad Akcjami), część spitów da się wyjąć ręką (sam jeden wyjałem na Żabich Udkach), więc… uważnie.

Dodaj komentarz