Łaziski Festiwal “Pod Górę”

Druga edycja Łaziskiego Festiwalu Górskiego “Pod górę” odbędzie się 15 września 2012 roku. Podobnie jak rok temu na uczestników czekać będą prelekcje, slajdowiska, filmy oraz konkursy z cennymi nagrodami. W tym roku powędrujemy z Syberii do Kalkuty, zdobędziemy najwyższe szczyty świata oraz nawiedzimy dzikie zakątki naszego globu.

 

 

Naszymi gośćmi będą:

  • Marcin Obałek – podróżnik, fotograf, specjalista ds. turystyki.
  • Jakub Rybicki – fotograf, podróżnik, dziennikarz, alpinista. Wykształcony na UAM wschodoznawca. Kolekcjoner dziwnych czapek. Samochodem jeździł do Kazachstanu, rowerem do Mongolii, autostopem na Kaukaz,a po Syberii błądził piechotą. Włóczęga i sowizdrzał, zakochany w Azji. Będzie nam opowiadał głównie o Afganistanie.
  • Long Walk Expedition Plus – Wyprawa „Long Walk Expedition” rozpoczęła się w maju 2010 r. w Jakucku na dalekiej Syberii, a zakończyła w listopadzie 2010 r. w Kalkucie w Indiach. W trakcie tych sześciu miesięcy ekipa pokonała ponad 8.000 km przez najbardziej niegościnne rejony Samotnej Planety! Niesamowita wyprawa, niesamowici ludzie, niesamowite zdjęcia! To trzeba zobaczyć i posłuchać.
  • Wojciech Kukuczka – jego główne obszary działania to fotografia, multimedia, projektowanie graficzne oraz film. Całkiem przy okazji jest także synem najbardziej znanego polskiego himalaisty – Jerzego Kukuczki. Wojtek przyjedzie do nas ze swoim filmem “Lhotse – pokerowa rozgrywka”.
  • Marek Tomalik – podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Znany chyba najbardziej ze swoich książek o Australii. Także u nas będziemy mogli posłuchać o tym odległym i jakże dla nas egzotycznym kraju.
  • Adam Bielecki – aktualnie chyba największa gwiazda polskiego himalaizmu. Jako pierwszy człowiek zdobył Gasherbrum I zimą, a kilkanaście dni temu stanął na wierzchołku najtrudniejszej góry świata K2. Wielki wspinacz, fantastyczna osobowość, a przede wszystkim niezapomniane opowieści i fotografie.

 

Do 1 września trwają zgłoszenia na konkurs fotograficzny, zapraszamy do wzięcia udziału, szczegóły na naszej stronie (http://pod-gore.pl/pages/static/contest)

Impreza odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

Najświeższe informacje można znaleźć na naszym fanpage’u – http://facebook.com/podgore, oraz na naszej stronie internetowej
http://pod-gore.pl.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Sławek Kazik Kaźmierczak

Dodaj komentarz