Kacza skała

Czyli meeting wspinaczkowy na Kaczej Skale (większości) kobiet wspinających się w KW Gliwice . Spośród Onsightów, RP i Flashów dokonywanych przez zarówno Panie jak i Panów wyłania się właśnie flash na “Nowe horyzontyVI,3 jednej z Pań. Poniżej recenzja tej skały, link do zdjęć autorstwa Michała i dwa zdjęcia poglądowe.

http://picasaweb.google.pl/113243342883559056815/20100418Trzebniow?authkey=Gv1sRgCN6qtM71_cSSBQ#
To co jest w topo na wspinaniu trzeba brać z pewną rezerwą. Zapowiadana wysokość skały 18m była prawdopodobnie wyznaczona od poziomu nieodległego boiska na sam pik wzgórza. Drogi mają od 10m do 12m. Nasłonecznienie też jest względne, bo na drogach skrajnie lewych o godz.15.30 wciąż był cień.

Ciekawe są tam drogi przewieszone (Dzieci boga VI,2 (powyżej na zdjeciu wspina się po niej Szczepan) czy Słomiany zapał VI,3) natomiast cała reszta to raczej “Teraz Polska” (połogie płyty). Z tych formacji najładniejsze jest przefleszowane VI,3 “Nowe horyzonty”.
Za to dzieciowość tej skały to 10/10 (polana, auto pod skałą, boisko, plac zabaw).
Podsumowując jednym zdaniem – jest to skała jednodniowa tzw. rekreacyjna, drogi nie wieją ani powagą ani grozą, dobra na rozwspinanie lub ogóle poruszanie się do góry. Rodzinom z dziećmi polecana. 🙂 Poniżej widok ogólny.
 

Dodaj komentarz