Gdyby to nie był Everest….

Zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Cichym Gdyby to nie był Everest… 40 lat od pierwszego zimowego wejścia. Prowadzenie Piotr Trybalski.

10 marca o godz. 19.00 (wtorek): Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24, Katowice

Bilety

„Gdyby to nie był Everest, tobyśmy chyba nie weszli“ – to słynne zdanie wypowiedział Leszek Cichy17 lutego 1980 roku. Tego dnia wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe. Jako pierwsi ludzie stanęli zimą na szczycie ośmiotysięcznika. I to od razu najwyższego! Jak do tego doszło? Dlaczego polscy himalaiści zdecydowali się oblegać szczyt Góry Gór zimą? Przecież było powszechne przekonanie, że Mount Everestu o tej porze roku zdobyć się nie da.Grupa śmiałków dowodzona przez Andrzeja Zawadę podjęła wyzwanie. Podczas spotkania Leszek Cichy ze swadą i szczerością opowie o wydarzeniach sprzed czterdziestu lat. Będzie to opowieść o odwadze i strachu, racjonalizmie i brawurze, ambicji, braku pokory i chęci zapisania się w historii z jednej strony, z drugiej – o licznych chwilach zwątpienia i słabości.

Spotkanie „Gdyby to nie był Everest…” wzbogacą nieopublikowane dotąd rozmowy z bazy i obozów pod Mount Everestem z 1980 roku oraz nieznane, archiwalne fotografie ze słynnej wyprawy.

——-

Spotkanie odbędą się w ramach cyklu IN MUNDO „Góry”. Cykl realizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, Programem Polski Himalaizm Zimowy oraz Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Na wydarzenie nie obowiązuje rezerwacja biletów.
Zakup biletów w kasie kina albo online.

Dodaj komentarz