Drapieżny szpon Pazurka II

Jakiś kilometr za zjazdem na Troks i Trzyciąż, tuż po przejechaniu przełęczy ujrzymy znak Parking 500m. Czuwamy, bo wjazd na parking jest dość ukryty.

Stamtąd niedaleko już (bo jakieś 5 minut) pod imponującą wysokością (prawie 30m) i mniej imponującą nazwą, skałę ‘Pazurek II’. Mamy na niej jakieś 25 dróg, z czego większość o trudności do VI.2, tak więc kolejny oesowy raj. Z wyglądu może nie jest najpiękniejszą skałą Jury, ale po zrobieniu kilku dróg można powiedzieć śmiało, że się zrehabilitowała!

Drogi w większości są lekko połgie, więc nogi pod koniec nieco już bolą, ale czasem są i przewieszenia z lekką napinką. Będąc z Docentem popołudniem wczorajszym, zrobiliśmy 5 dróg, a jeszcze jakieś 5 sensownych nam zostało, więc można Pazurka II traktować jako miejscówka dla dwóch wyjazdów.

I co najważniejsze – wystawa jest wschodnia więc od południa skała jest zacieniona! Bardzo przydatne w letnie upały. Do tego socjal bardzo ładny – łąka, widok, nawet ławeczki niczym w Słonecznych Skałach. I dojazd bardzo dogodny, bo z Gliwic 90km, z czego tylko ostatnich 7km drogą jednopasmową!

Jeśli idzie o wspin to godne polecenia są ‘Bellisima’ VI.2+/3, którą w pięknym stylu przeoesoał Docent, a trzeba było sporo pokombinować niekiedy oraz ‘Ślady po Śladach’ VI.2, która wiedzie płytką między rysami.


Powiększ mapkę

Przewodnik i plan dojazdu jest dostępny pod tym adresem.

Pazurek II, 25.VI.2008

Dodaj komentarz