Bulder Mikołów

 

Jakiś czas temu kilku członków i sympatyków Klubu podjęło próbę budowy bulderowni w Mikołowie. Ten trochę nierealny i szalony pomysł szybko stał się możliwy do zrealizowania. Miasto zgodziło się przekazać idealne do tego celu pomieszczenie.   Nasz Klub Wysokogórski patronuje całemu przedsięwzięciu i podjął się prowadzenia bulderowni od strony formalnej.

Mamy nadzieję, że grono zwolenników tej inicjatywy będzie się stale powiększać. Chcemy, aby bulderownia oprócz areny treningowej stanowiła miejsce spotkań i wymiany doświadczeń nie tylko wspinaczy, ale także turystów, alpinistów, czy narciarzy. Jako ośrodek zamiejscowy Klubu pozwoli dotrzeć do większej liczby ludzi i zachęcić ich do zasilenia naszych szeregów.

Udostępnione pomieszczenie ma wymiary 5,90×15,90 i 3,30 metra wysokości. Łączna powierzchnia wspinaczkowa przekroczy 110 m2 z możliwością rozbudowy w przyszłości. Planujemy budowę 45 stopniowej pochylni o długości prawie dziewięciu metrów i kilka mniejszych przewieszeń. Dzięki temu każdy, bez względu na poziom zaawansowania, znajdzie coś dla siebie. Obecnie projekt znajduje się na etapie gromadzenia środków, które pozwolą na jego realizację.

Oprócz strony Klubu, o projekcie można przeczytać na Facebooku (Bulder Mikołów) oraz na stronie Plucik Teamu www.plucik.doprzodu.com. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objął portal mojMikolow.pl.

Wszystkich zainteresowanych projektem, którzy chcieliby w jakiś sposób pomóc w jego realizacji prosimy o kontakt z Klubem lub mailowo buldermikolow@gmail.com.

Dodaj komentarz