236 dni bez znajomości

Tyle właśnie zajęła mi realizacja tegorocznego planu. Erik Horst, guru wspinaczkowego treningu, zawsze mówił, że trzeba postawić sobie cel. I za jego radami i ja cel sobie postawiłem. W zasadzie to sam powstał, niczym Feniks z popiołów, gdy okazało się, że nie mam jakoś spręża na cyfrę. Co prawda, Zbig mówi, że mój bieżący cel to też cyfra, ale oczywiście myli się! Bowiem już dziecko w trzeciej klasie podstawówki wie, że sto to liczba, a nie cyfra.

Odkrywam karty – otóż postanowiłem sobie zrobić w tym roku 100 dróg bez znajomości (czyli w stylu OS lub Flash). I oto 4 września na słonecznym Hvarze cel zrealizowałem!

Rozpocznę od podziękowań, bo oczywiście nie udałoby mi się owego marzenia zrealizować bez wielkiej pomocy asekurantów. Przecież ‚do tanga trzeba dwojga’… Minimum… I tak dziękuję wielce Docentowi (44 drogi), Ani (26 dróg), Szwagrowi (12 dróg), Magdzie (8 dróg), Sari (6  dróg) i Bradowi, Pablowi, Piniowi i Szczepanowi (po jednej drodze), którzy przyczynili się do pokonania 3801m dróg bez znajomości.

Rozwijając nieco statystyki udało mi się zrobić 29 dróg w stylu Trad o łącznej długości 703m, 65 dróg sportowych (1178m) i 6 dróg w górach (1920m). W tym 77 dróg padło OS, a pozostałe 23 to flesze.

Zmagania swe prowadziłem w 26 rejonach zlokalizowanych w 6 krajach europejskich (Polska, Wielka Brytania, Chorwacja, Włochy, Słowenia, Słowacja). Najwięcej dróg, bo jedenaście, padło w Swanage – zimowej, sportowej miejscówce wyspiarzy. W kraju to rejony Suliszowic i Jerzmanowic były miejscem największej liczby prowadzeń.

Teraz najciekawsze chyba podsumowanie, czyli trudności dróg. A jako że styli i skal było niemało zbiorę to w suchą tabelę, która niech mówi za siebie. I takie to moje maksy osiągnąłem zdobywając wymarzony cel:

Nazwa drogi Rejon Trudność Styl
Right Unconquerable Stanage HVS 5a OS Trad
Bezimienna rysa Góra Birów VI.1 OS Trad
Zulus Czaka Łyse Skały VI.3 OS Sport
Ancient Order of Freemarblers Swanage 7a OS Sport
Peppercorn Rate Swanage 7a Flash Sport
Strachy Na Lachy Hejszowina VIIc OS Trad
Trojkrálové limby Tatry VII OS Trad

Poza tym utrwaliłem skuteczność na VI.1+ (13 dróg) i VI.2 (9 dróg), a na łeście 6c (4 drogi).

Tak to wygląda właśnie… Ale nie zamierzam osiąść na laurach! Przecież do końca roku jeszcze sporo czasu zostało, a i wyjazdy jakieś się szykują więc kto wie? Może jeszcze się poprawi wynik? Na przykład zmodyfikuję cel i zrobię sto oesów… Ale to na razie tylko plan…

Gliwice, 26 wrzesień 2008

 

Dodaj komentarz